Rekrutacja do IV edycji programu edukacyjnego Girls Do Engineering

Rekrutacja do IV edycji programu edukacyjnego Girls Do Engineering, organizowanego przez Amazon Development Center Poland i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, została otwarta! Program ma na celu zachęcić dziewczyny do wyboru studiów na kierunkach inżynieryjnych, technicznych i IT. Uczestniczki z pomorskich szkół średnich będą miały możliwość nauki programowania na wiodących technologiach wspieranych przez sztuczną inteligencję oraz odwiedzenia centrów rozwoju technologii AI. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 października 2023 r. na stronie www.girlsdoengineering.com. Program obejmuje m.in. kurs języka Python, szkolenie z metody Design Thinking, programowanie na technologii Alexa i Ring, konsultacje z mentorkami, wyjazdy studyjne oraz warsztaty rozwijające kompetencje miękkie. Wszystko to jest w pełni sfinansowane przez Amazon. Dodatkowo, tegoroczna edycja programu inauguruje Klub Alumni, który ma na celu zrzeszenie absolwentek programu i zapewnienie im dalszego wsparcia.

Program Girls Do Engineering przedstawia inżynierię jako pasjonującą dziedzinę i zachęca dziewczyny do budowania kariery zawodowej w tej branży – podkreśla Ewa Kolczyk, Senior Software Development Manager w Amazon Development Center w Gdańsku, inicjatorka projektu. W nowej edycji zachęcamy do odkrywania możliwości sztucznej inteligencji z technologią Alexa i Ring, a inżynierki i inżynierowie z Amazon porozmawiają z dziewczynami zarówno o doświadczeniach ze studiów, jak i początkach pracy w branży technologicznej.

Oferta odpowiada na wyniki badania “Przesłania i bariery przy wyborze studiów inżynieryjnych i technicznych przez uczennice szkół ponadpodstawowych w Polsce”. Badanie to, przeprowadzone przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna na zlecenie Amazon Development Center Poland, miało na celu m.in. zidentyfikowanie sposobów zwiększenia zainteresowania kierunkami inżynieryjnymi i technicznymi wśród przyszłych studentek.

Wzorem wcześniejszych edycji wszyscy zaangażowani w realizację programu zadbają o atmosferę wsparcia i pozytywnego wzmacniania kobiet w duchu hasła #EmbraceEquity, ustalonego na rok 2023 przez organizację International Women’s Day. Dla mnie Girls Do Engineering to więcej niż wskazanie ścieżki do kariery w IT, to także bezpieczna przestrzeń dla młodych kobiet – komentuje Anna Jędryczko, współprowadząca warsztaty i trenerka Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog oraz edukatorka kompetencji cyfrowych.

Rozpoczynająca się IV edycja Girls Do Engineering to jednocześnie inauguracja Klubu GDE, którego celem jest zrzeszenie absolwentek programu, zapewnienie im dalszego wsparcia, wymianę doświadczeń i wzajemnej motywacji do dalszego rozwoju w obszarze inżynierii i technologii. Dotychczasowe absolwentki, a od 2020 roku program ukończyło ponad 55 uczestniczek, mogą przystąpić do stworzonego specjalnie dla nich Klubu Alumni, dzięki któremu będą mogły nadal się rozwijać i sięgać po wsparcie mentorek i mentorów Amazon Development Center w swoich projektach.

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content