Ewa Kolczyk z uczestniczkami

Twój Styl, Ewa Kolczyk i przyszłość inżynierii w programie Girls Do Engineering

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez technologii, a imponujące tempo postępu technologicznego z ostatnich lat zdumiewa. Warto jednak pamiętać, że za każdą innowacją stoi zespół zaangażowanych ludzi. Spośród nich wyróżnia się Ewa Kolczyk – inicjatorka i mentorka programu ‘Girls Do Engineering’, pełniąca funkcję Senior Software Development Manager w Amazon Development Center Poland w Gdańsku. Ewa jest również bohaterką artykułu “Świat staje się lepszy”, opublikowanego w wydaniu specjalnym magazynu “Twój Styl”, czyli Kobieta W Biznesie. 

Amazon Polly: Nadając głos technologii 

W centrum pracy Ewy Kolczyk znajduje się Amazon Polly – usługa umożliwiająca syntezę mowy, która nadaje głos Alexie, asystentce Amazon. Ewa i jej zespół odgrywają kluczową rolę w tym, jak Alexa komunikuje się z użytkownikami na całym świecie, oferując coraz bardziej naturalne i intuicyjne interakcje. Praca Ewy pokazuje, że technologia może być zarówno pełna wyzwań, jak i fascynująca. “Kilka lat temu pracowałam nad szczególnym projektem – dodatkiem do Alexy, dzięki któremu po wydaniu specjalnej komendy mogła ona mówić głosami znanych ludzi. Mieliśmy szansę pracować bezpośrednio z gwiazdami takimi jak Samuel L. Jackson czy Shaquille’ O’Neal przy nagraniu ich głosów. To był ‘cool factor’ w mojej pracy!” – wspomina Ewa. 

Ewa Kolczyk podczas warsztatów technologicznych
Ewa Kolczyk podczas warsztatów technologicznych

Girls Do Engineering: Inspirowanie młodych kobiet 

Równie ważną rolę Ewa odgrywa jako trenerka w programie “Girls Do Engineering”. Przez ostatnie cztery lata, dzięki jej inicjatywie, program ten otwiera młodym kobietom z Trójmiasta drzwi do świata inżynierii. Ewa pokazuje uczestniczkom, że technologia to nie tylko przyszłość, ale i przestrzeń, w której mogą się realizować. “Moją osobistą misją jest zachęcanie młodych kobiet do wybierania kierunków inżynierskich i zawodów związanych z nowymi technologiami” – przyznaje Ewa. 

Technologia kształtowana przez ludzi 

Za każdą technologią stoją ludzie z pasją, zaangażowaniem i chęcią dzielenia się wiedzą. Dzięki pracy Ewy technologia staje się bardziej dostępna i zrozumiała, a przyszłe pokolenia inżynierek mogą czerpać z jej bogatego doświadczenia i wiedzy. Możliwe, że ich świeże spojrzenie i innowacyjne pomysły przyczynią się do rewolucji w sposobie, w jaki postrzegamy i wykorzystujemy nowe technologie. 

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content