Spotkania pełne inspiracji: Girls Do Engineering z wizytą w Dynatrace i gdańskim biurze ADCP

Jak to jest być inżynierem oprogramowania, testować najnowsze technologie lub projektować innowacyjne produkty? Co sprawia, że praca w branży technologicznej jest fascynująca i pełna wyzwań? Uczestniczki IV edycji programu Girls Do Engineering miały okazję zajrzeć za kulisy świata IT, dzięki wyjątkowym spotkaniom w Dynatrace i gdańskim biurze Amazon Development Center Poland.

Wizyta w świecie innowacji

W ramach obchodów Dnia Przedsiębiorczości, Amazon Development Center Poland zaprosił uczestniczki programu Girls Do Engineering do laboratoriów gdańskiego Centrum Rozwoju Technologii. Dziewczyny mogły z bliska przyjrzeć się pracy w branży IT i poznać kluczowe stanowiska w technologicznym świecie. Taras Gavrylenko, Software Development Engineer in Test (SDET), razem z Cezarym Pawłowskim, Firmware Quality Assurance Engineer, oprowadzili dziewczyny po laboratoriach automatyzacji, przybliżając im proces manualnego i automatycznego testowania, które gwarantują jakość i niezawodność produktów Ring oraz urządzeń mobilnych.

Spotkanie uczestniczek programu Girls Do Engineering w biurze Amazon Development Center Poland

Wyjątkową atrakcją była możliwość wejścia do klatki Faradaya, specjalnego pomieszczenia chroniącego przed polami elektromagnetycznymi. Na koniec wizyty, Jay Thakor, Product Design Engineer, wprowadził uczestniczki w świat projektowania prototypów, podkreślając znaczenie umiejętności miękkich w pracy i różnorodność dziedzin projektowania. Jay omówił także główne zadania zespołu zajmującego się projektowaniem produktów Ring, takie jak: tworzenie koncepcji, projektowanie, prototypowanie (wykorzystując druk 3D), testowanie oraz nadzorowanie procesów rozwojowych.

Rozmowy o przyszłości

To nie koniec inspirujących spotkań! Niedawno odbyła się również sesja Q&A w siedzibie Dynatrace, w której uczestniczyły również absolwentki poprzednich edycji programu w ramach Klubu GDE. Dziewczyny przywitał Michał Bojko, Poland Lab Lead & R&D Development Director oraz Rafał Krzysztoforski, Software Engineering Director & Organization Lead. Swobodna atmosfera spotkania sprzyjała wymianie doświadczeń i porad dotyczących kariery w IT. Dziewczyny chętnie zadawały ekspertom pytania, korzystając z ich doświadczenia. Michał Bojko, dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami, zainspirował uczestniczki do dalszego rozwoju w branży technologicznej.

Spotkanie klubu GDE w siedzibie Dynatrace

Budowanie jutra z Girls Do Engineering

Z radością obserwujemy, jak uczestniczki programu Girls Do Engineering odkrywają wielowymiarowy świat technologii i jego bezgraniczne możliwości. Spotkania w firmach technologicznych odpowiadają na oczekiwania uczestniczek programu Girls Do Engineering, które pragną bliżej poznać potencjalne miejsca pracy. Dzięki organizatorom programu – Amazon Development Center Poland i Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog oraz zaangażowaniu Dynatrace, dziewczyny wykonały krok w kierunku realizacji swoich zawodowych marzeń.

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content