Program Amazon Development Center Poland i Cyfrowego Dialogu wystartował – rekordowa liczba chętnych do wzięcia udziału w IV edycji programu Girls Do Engineering

21 października 2023 zapisze się pozytywnie w głowach pięćdziesięciu uczennic trójmiejskich szkół średnich, którym udało się dostać do czwartej edycji edukacyjnego programu Girls Do Engineering, powstałego z inicjatywy Amazon Development Center Poland oraz Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Tego dnia odbyły się pierwsze w tej edycji warsztaty, które wprowadziły dziewczyny do świata nowych technologii.

Start programu

Rozpoczęcie czwartej edycji programu Girls Do Engineering miało miejsce w tym samym czasie co Europejski Tydzień Kodowania, promowany przez Komisję Europejską. Pierwsze warsztaty stacjonarne zgromadziły prawie 50 dziewcząt, które zostały wybrane w procesie rekrutacji zakończonym 8 października 2023. W tym roku zanotowano rekordową liczbę 147 kandydatek z trójmiejskich szkół ponadpodstawowych, które ubiegały się o udział w programie. Ze względu na duże zainteresowanie, organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie dodatkowych warsztatów edukacyjnych dla tych, które nie zakwalifikowały się do czteromiesięcznego programu.

Pierwsze warsztaty już za nami

W sobotę 21 października odbyły się pierwsze zajęcia stacjonarne, podczas których dziewczyny mogły się zintegrować, a także poznać swoje mocne strony. Ponadto miało miejsce także wprowadzenie do Pythona. Tego dnia dziewczyny nauczyły się, czym są języki programowania (czyli “jak dogadać się z komputerem?”), czym Python różni się od innych języków programowania, jak korzystać z edytorów kodu oraz zostały wprowadzone do kursu e-learningowego, z którego będą korzystać na dalszych etapach nauki.

Ale to nie wszystko! W trakcie zajęć prowadzący wyjaśnili dziewczynom czym jest Design Thinking – jak tworzy się projekty w tej metodzie, jak wygląda cykl pracy projektowej, a same dziewczyny mapowały problemy w swoim otoczeniu. W dalszych krokach będą wybierały te, na które chcą znaleźć rozwiązanie za pomocą swoich projektów zespołowych.

Co następne?

Spotkania stacjonarne to nie wszystko. Na dziewczyny już w najbliższych dniach czeka spotkanie online z Adrianem Najczukiem z ADCP, który wprowadzi je do świata GitHuba, a następnie, w trakcie kolejnych zajęć stacjonarnych 4 listopada, uczestniczki dowiedzą się więcej na temat Design Thinking oraz poznają bliżej Alexę.

Przez cały ten czas dziewczyny mogą liczyć na przyjazną atmosferę, której głównymi wartościami jest wzajemne wsparcie, siostrzeństwo oraz promocja inkluzywności. Wspomniane wartości odnoszą się do hasła #EmbraceEquity, który jest w tym roku przewodni według organizacji International Women’s Day.

Wszystkie osoby, którym nie udało się dostać do programu w tej edycji lub zainteresowały się programem dopiero niedawno zapraszamy do pozostawienia swojego kontaktu, do którego link znajduje się pod przyciskiem na górze strony głównej programu.

Śledź także posty ADCP i Cyfrowego Dialogu na Facebooku, gdzie pojawiają się liczne informacje na temat świata technologii.

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content