Girls Do Engineering w Amazon Development Center Poland: warsztaty z ekspertką i ekspertami technologii Ring

Od początku V edycji programu Girls Do Engineering uczestniczki programują w Pythonie, a pod okiem trenerek Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog pracują w modelu Design Thinking. Podczas ostatniego spotkania dziewczyny wzięły udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez ekspertów Amazon Development Center Poland odpowiedzialnych za technologię Ring.

Fundamenty programu: Design Thinking i programowanie w Pythonie

W programie uczestniczki tworzą projekty metodą Design Thinking. Zidentyfikowały problemy wymagające rozwiązań, oraz stworzyły persony, aby ich aplikacje odpowiadały rzeczywistym potrzebom. Proces Design Thinking rozwija umiejętności analityczne, kreatywność i empatię – kluczowe w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Od początku programu uczą się także programowania w Pythonie, co pozwala im tworzyć prototypy aplikacji i „skille” na urządzenia Alexa, które zwiększają funkcjonalność projektów. Dziewczyny odwiedziły również showroomy urządzeń Alexa i Ring w biurze ADCP, by zobaczyć, jak technologia może usprawniać codzienne życie. 

Warsztaty Design Thinking
Warsztaty Design Thinking

Warsztaty z Raspberry Pi

Podczas warsztatów prowadzonych przez ekspertkę i ekspertów Amazon Development Center, uczestniczki miały okazję programować systemy mechatroniczne z wykorzystaniem Raspberry Pi. Dzięki pracy z komponentami, takimi jak sygnalizatory świetlne czy czujniki światła, zgłębiły techniczne aspekty oraz doświadczyły, jak ich działania przekładają się na funkcjonalność urządzeń. Zajęcia łączyły teorię z praktyką, umożliwiając obserwację efektów kodowania w czasie rzeczywistym oraz wpływu wprowadzanych modyfikacji. Ta forma nauki była nie tylko inspirująca, ale również wyjątkowo angażująca, oferując praktyczne doświadczenie z technologią.

Warsztaty z Raspberry Pi
Trenerka i trenerzy Amazon Development Center Poland

GIT: webinar o wersjonowaniu kodu 

Warsztaty w Girls Do Engineering to również nauka pracy zespołowej i korzystania z narzędzi wspierających współpracę, takich jak GIT. Uczestniczki poznały podstawy GITa, ucząc się zarządzania wersjami kodu i efektywnej współpracy w zespołach projektowych. Dziewczyny nauczyły się, jak ważna jest odpowiedzialność za wspólny kod, co jest kluczowe w pracy przy dużych projektach technologicznych.

Zaangażowanie i potencjał uczestniczek

Trenerzy i trenerki są pod wrażeniem umiejętności, pasji oraz determinacji dziewczyn, które z każdym kolejnym spotkaniem podnoszą swoje kompetencje. Dziewczyny nie boją się wyzwań, z pasją rozwiązują problemy i podejmują inicjatywę. Przed nami jeszcze trzy stacjonarne spotkania, które przyniosą uczestniczkom nowe wyzwania, jeszcze więcej wiedzy i inspiracji.  Śledźcie nasz blog, aby być na bieżąco!

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content