Gala wieńcząca IV edycję programu Girls Do Engineering

W siedzibie Amazon Development Center Poland w Gdańsku odbyła się gala finałowa IV edycji programu Girls Do Engineering, organizowanego przez Amazon Development Center Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Podczas wydarzenia obecne były wybitne osobistości ze świata dyplomacji, polityki, mediów oraz biznesu, w tym Jego Ekscelencja, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski i Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Słowa uznania w kierunku uczestniczek

W swoim wystąpieniu, Jego Ekscelencja, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski, zaznaczył: “Jestem zaszczycony, że mogłem wziąć udział w tym inspirującym spotkaniu i poznać przyszłe liderki STEM.” Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, powiedziała: “Dzisiaj pokazujecie, że zmiana jest możliwa. Jestem niezmiernie dumna z każdej z Was.” Lucyna Chwastowska, Dyrektorka ds. Badań i Rozwoju w Centrum Rozwoju Technologii Amazon, AGI, otwierając galę, podkreśliła znaczenie inicjatyw takich jak Girls Do Engineering w kształtowaniu przyszłości sektora STEM. Skierowała również słowa uznania w kierunku młodych inżynierek: “To wydarzenie jest celebracją zrozumienia, determinacji i wysiłku, które każda uczestniczka programu włożyła, aby rozwinąć swoje skrzydła w dziedzinie inżynierii.”

Młode talenty w akcji

Wydarzenie było okazją do prezentacji 11 innowacyjnych projektów finałowych, demonstrujących techniczne umiejętności uczestniczek zdobyte w programie, ale także ich zdolność do empatycznego adresowania współczesnych problemów społecznych i środowiskowych. Prototypy aplikacji, będące wynikiem kilkumiesięcznej pracy, zyskały uznanie zaproszonych gości, którzy byli pod wrażeniem innowacyjnych pomysłów dziewczyn. Momentem docenienia zaangażowania i determinacji młodych inżynierek była ceremonia wręczenia dyplomów, prowadzona przez Ewę Kolczyk, inicjatorkę programu i Iwonę Brzózkę-Złotnicką, prezeskę Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Dialog o technologii dla wszystkich

Panel dyskusyjny “Empowering Young Talents: The Corporate Role in Shaping the Future of Women in Technology and Engineering”, dotyczący różnorodności, równości i włączenia (DEI) oraz roli technologii inkluzywnych w promowaniu tych wartości stanowił ważny element tego dnia. Rozmowa pokazała, że przyszłość technologii musi być kształtowana przez przedstawicieli różnych grup i uwzględniać różnorodne potrzeby całego społeczeństwa. Dyskusja pokazała, jak firmy technologiczne, instytucje rządowe i organizacje pozarządowe mogą wspierać rozwój młodych talentów, promując bardziej otwarte i sprawiedliwe podejście w świecie technologii i biznesu.

Girls Do Engineering kształtuje przyszłość STEM

Rekordowa liczba uczestniczek w tym roku świadczy o rosnącym zainteresowaniu młodych kobiet dziedziną inżynierii i technologii, co jest obiecującym znakiem dla przyszłości branży. Gala kończąca IV edycję programu Girls Do Engineering nie tylko uhonorowała osiągnięcia młodych inżynierek, ale także wzmocniła przekonanie, że przyszłość technologii może i powinna być kształtowana przez różnorodne głosy. Program Girls Do Engineering inspiruje kolejne pokolenia, by nie bały się realizować swoich pasji w obszarze STEM.

Kontakt

Kontakt do organizatora

Kontakt dla mediów

© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: home.pl

Skip to content